DAREDEVIL – KIM JEST TEN KOMIKSOWY GOŚĆ ?

Daredevil (prawdziwe nazwisko Matt Michael Murdock – fikcyjna postać (superbohater) z komiksów wydawnictwa Marvel Comics
Daredevil to pochodzący z Hell’s Kitchen w Nowym Jorku, niewidomy od dzieciństwa mściciel, który nocami walczy z przestępczością na ulicach metropolii w kostiumie diabła . Charakteryzuje go niezwykle wyostrzony, radarowy słuch i zmodyfikowana biała laska, której używa w swoich akrobatycznych skokach. Pierwotnie jego kostium był żółty, później stał się czerwony. Jego pseudonim tłumaczy się na język polski jako „śmiałek”, „szaleniec”, lub „odważny do przesady” (ktoś, kto podejmuje jakieś działanie, nie zważając na zagrożenie lub trudności) . Na co dzień Matt Murdock pracuje jako prawnik. Działalność Matta Murdocka ma związek z próbą pomszczenia śmierci jego ojca – znanego boksera, który został zamordowany przez gangsterów za odmowę wzięcia udziału w ustawianej walce . Znany jest także pod przydomkiem The Man Without Fear (Człowiek Nie Znający Strachu).

Nad serią Daredevila pracowało wielu twórców komiksu. Stan Lee opuścił serię wraz z Daredevil vol. 1 #50, natomiast Bill Everett opuścił serię już po pierwszym numerze. Schedę po nim przejęli tacy rysownicy jak: Joe Orlando, Wally Wood, Bob Powell, John Romita, Sr., Gene Colan, John Romita, Jr., Joe Quesada i inni, natomiast autorami scenariuszy byli m.in. Ann Nocenti, Kevin Smith, Brian Michael Bendis, Ed Brubaker . Postać Daredevila stała się popularna głównie za sprawą Franka Millera. Został on przydzielony do serii w 1979 roku (od Daredevil vol. 1 #158). Wraz z numerem #168 został jej scenarzystą . Opuścił on serię trzy lata później, by powrócić do prac nad przygodami bohatera w wybranych projektach . Jedną ze szczególnych zmian, jakie wprowadził Miller, było uczynienie z postaci katolika .

W NASZYM SKLEPIE ZNAJDZIECIE KOMIKSY W ROLI GŁÓWNEJ Z TYM GOŚCIEM :)

Polecane Aktualności

Napisz komentarz