DC COMICS – KOMIKSOWY POTENTAT I NIE TYLKO….

DC COMICS – KOMIKSOWY POTENTAT I NIE TYLKO….

DC Comics, Inc. (założone pierwotnie w 1934 jako National Allied Publications) – jedno z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych  z siedzibą w Nowym Jorku. Oficjalnie powstało ono w 1937 roku. Obecnie jest częścią koncernu medialnego Time Warner.
Skrót DC pochodzą od popularnej serii, Detective Comics, która następnie stała się częścią oficjalnej nazwy firmy. To sprawia, że słowo Comics (Komiksy) w nazwie firmy jest zbędne. DC posiada prawa do postaci (głównie superbohaterów) takich jak: Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Aquaman, Hawkman, czy Green Arrow, drużyn zrzeszających te postacie np. Justice League lub Teen Titans, a także popularnych antagonistów m.in. Joker, Lex Luthor, Darkseid, Riddler, Catwoman, Brainiac, bądź też Penguin.
Największa firma produkująca zabawki na świecie, Mattel posiada prawa do produkcji i dystrybucji zabawek z uniwersum DC Comics.
Według telewizji CNN, DC Comics oraz jego główny i większy konkurent, Marvel Comics od 2008 roku kontrolują około 80% udziałów amerykańskiego rynku komiksowego.
W Polsce obecnie możemy skompletować najnowszą serię Wielka Kolekcja Komiksów Dc comics.
Warto zapoznać się z tym artykułem .:)

Wielka Kolekcja Komiksów DC. Warto czy nie?

Polecane Aktualności

Napisz komentarz